28 najpiękniejszych wymarzonych plaż na świecie
Kto nie lubi plaży? Wyczuwanie piasku na stopach, zapachu soli, bryzy i odgłosów fal, gdy pękają na brzegu, jest nieporównywalne. Mimo to, nie wszystkie plaże są takie same. Są tu dobre i niesamowite plaże.

Oto lista wymarzonych plaż, które będziecie chcieli zobaczyć i odwiedzić.

1. Anse Source d’Argent – Seychelles

Anse Source d Argent | Series 'Most fabulous and magic beaches ...

W chronionej zatoce na 1 ze 115 wysp, które tworzą Seszele, znajduje się plaża, której różowawy piasek spotyka się z pięknym niebieskim oceanem.

Krajobraz plaży jest niesamowity, gdzie dominują ogromne granitowe głazy, co zwiększa fotogeniczność tego miejsca. Zwykle wybierana najlepsza plaża na świecie, Anse Source d’Argent musi być twoim pierwszym portem, gdy szukasz wspaniałych plaż.
 

2. Matemwe beach – Zanzíbar (tanzania)

Matemwe Beach House | Zanzibar Vacation

Długa linia palm ocieniających biały piasek jest charakterystycznym obrazem Matemwe Beach, w północno-wschodniej części Zanzibaru. Bliskość afrykańskiego wybrzeża sprawiła, że wyspa, a w szczególności ta plaża, stała się celem wypoczynku dla osób pragnących odpocząć po safari w parkach Tanzanii lub po wspinaczce na Kilimandżaro (5.895 m), dach kontynentu. Matemwe jest doskonałym miejscem do nurkowania wśród koralowców i żeglowania na pokładzie dhow, typowej żaglówki wybrzeża Suahili.

3. Cala Macarelleta – Menorka (Hiszpania)

Cala Macarella (y Macarelleta) en Menorca, ¿las más bonitas?

Na południowym wybrzeżu Balearów znajdują się jedne z najlepszych plaż w Hiszpanii: biało-piaszczyste zatoczki otoczone sosnami, które wychodzą na wodę ze skał. Cala Macarella i jej młodsza siostra, Macarelleta, są doskonałym przykładem tego śródziemnomorskiego krajobrazu. Znajdują się one 14 kilometrów od Ciutadelli, po drodze otoczonej suchymi kamiennymi murami, które po przewinięciu przez nieuprawiane pola opadają wzdłuż strumienia, aż prawie do piasku. Aby w pełni cieszyć się dniem spędzonym na tych plażach, konieczne jest noszenie okularów słonecznych i fajki do nurkowania.