5 ćwiczeń w celu rozciągnięcia powięzi i uzyskania elastyczności
Mówimy Ci, jak to zrobić, jak odzyskać elastyczność i łatwo sprzyjać ogólnemu samopoczuciu.

Czy czujesz się sztywny lub elastyczny? Czy łatwo wykonujesz ruchy, których wymaga twoja codzienna aktywność? Czy lubisz tańczyć lub uprawiać trochę wymagających ćwiczeń fizycznych?

Elastyczność jest wskaźnikiem dobrego samopoczucia fizycznego i może być zwiększona poprzez specyficzne rozciąganie i ćwiczenia.
Elastyczność to także refleksja nad funkcjonowaniem umysłu i emocji. Łatwo zauważyć, że ludzie, którzy myślą sztywno, nieelastycznie, lub którzy tłumią swoje emocje, wykazują brak elastyczności i harmonii w swoich ruchach.

Stopień elastyczności zależy w dużej mierze od stanu układu powięziowego, który składa się z tkanek o różnej gęstości, odporności i elastyczności. System ten zagęszcza, kształtuje, dzieli i stabilizuje organizm.

Ponadto jest on podłączony do układu nerwowego i informuje go o naprężeniach mechanicznych odczuwanych przez nasz organizm. Jest to zatem również wrażliwy system, który reaguje na wpływ naszych emocji.

Proponujemy kilka ćwiczeń, które pomogą Ci się rozciągnąć i zadziałać na tkankę twarzy.
1. Rozciągnij mięsień tensor i pośladek

8 ejercicios para estirar tus fascias y ganar flexibilidad

  • Oprzyj przedramiona na oparciu krzesła, blokując dłonie lub trzymając je w punkcie podparcia, który pozwala na rozciągnięcie ramion i upuszczenie ciężaru tułowia do przodu na podłogę.
  • Wysuń jedno kolano i zegnij drugie z przodu, odsuwając stopę jak najdalej do tyłu.
  • Przechyl miednicę w kierunku zgiętego kolana.
  • Oddychaj głęboko w dolnej części pleców po stronie zgiętej nogi.
  • Zawsze doceniam to, jak się rozciąga.