6 pokarmów, które wprawiają cię w dobry nastrój
To, jak uprawiamy nasz ulubiony sport, spędzamy czas z rodziną lub przyjaciółmi, a nawet chodzimy do kina, okazuje się potwierdzać dobry nastrój.

6 alimentos que te ponen de buen humor

Dla wielu ludzi, jedzenie jest również zastrzykiem szczęścia. Jedzenie może wpływać na nastrój i może sprawić, że dana osoba będzie zmieniać swój nastrój w zależności od rodzaju jedzenia, częstotliwości lub ilości jedzenia. Dlatego też, jedzenie odpowiednich składników może również sprawić, że człowiek będzie się dobrze czuł. Zachowanie to jest uwarunkowane przez serotoninę, rodzaj neuroprzekaźnika, który ma wiele wspólnego z emocjami i nastrojem, oprócz wykonywania innych zadań, takich jak kontrola chęci do jedzenia, pomoc w utrzymaniu struktury kości, czy regulacja układu krążenia. Serotonina jest obecna w wielu różnych rodzajach żywności i oto kilka z nich, które sprawią, że twój nastrój wzrośnie w tych momentach, kiedy czujesz się smutny lub w złym humorze.
1. Owoc

Owoce są w stanie bezpośrednio wpływać na samopoczucie i zwiększać dobry nastrój. Jakby tego było mało, ma to również bardzo pozytywny wpływ na aspekt fizyczny, pomagając zapobiegać cukrzycy, otyłości czy niektórym chorobom serca. Ogólnie rzecz biorąc, każda odmiana owoców odpowiada na te cechy, choć są też takie, które mają większe znaczenie pod względem nastroju:

  • Banan

Ta żywność jest nie tylko bogata w potas, ale także w witaminę B6, która jest znana z zapobiegania rozwojowi depresji. Chociaż na ogół wszystkie witaminy z grupy B są niezbędne dla dobrego samopoczucia organizmu, typ B6 jest niezbędny do produkcji niektórych hormonów, takich jak melatonina, dopamina lub, dokładnie, serotonina.